Перелік документів, необхідних для оцінки майна
Кожен вид грошової оцінки майна, відповідно до законодавства України, потребує певного переліку документів без якого неможливо провести оцінювання майна оцінювачем. Це створює для фізичних та юридичних осіб ряд певних проблем та незручностей, а також втрату значної частини дорогоцінного часу.
З метою підготувати наших користувачів до процесу оцінки майна та заощадити їх час на визначенні повного переліку документів для проведення грошової оцінки необхідного Вам типу майна та повторній їх підготовці для поданні оцінювачу, нами було складено перелік необхідних для оцінки документів.
Перелік необхідних для оцінки майна документів
оберіть
тип майна
Для проведення грошової оцінки квартири, в тому числі оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, Вам необхідно підготувати наступний перелік документів на право власності:
- Правовстановлюючі документи, тобто документи, на підставі яких квартира належить господарю. Це може бути договір купівлі-продажу, договір дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду тощо.
- Технічний паспорт БТІ.
- Паспорт власника (співвласника) квартири. У випадку смерті власника необхідно надати свідоцтво про смерть, документ, який пов'язує померлого та спадкоємця (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, рішення суду тощо), паспорт спадкоємця.
Для проведення грошової оцінки житлового будинку, в тому числі оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, Вам необхідно підготувати наступний перелік документів на право власності:
- Правовстановлюючі документи, тобто документи, на підставі яких будинок належить господарю. Це може бути договір купівлі-продажу, договір дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду тощо.
- Технічний паспорт БТІ.
- Паспорт власника (співвласника) будинку. У випадку смерті власника необхідно надати свідоцтво про смерть; документ, який пов'язує померлого та спадкоємця (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, рішення суду тощо); паспорт спадкоємця.
Особливістю ж оцінки житлового будинку є те, що у більшості випадків при оцінці будинку потрібно проведення також грошової оцінки земельної ділянки, на якій розташовано цей будинок.
Для проведення грошової оцінки земельної ділянки, в тому числі оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, Вам необхідно підготувати наступний перелік документів на право власності:
- Державний акт на право власності на земельну ділянку. Якщо державний акт не містить кадастрового номеру земельної ділянки — необхідна довідка щодо його присвоєння.
- Паспорт власника (співвласника) земельної ділянки.
Для проведення грошової оцінки комерційної нерухомості, в тому числі оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, Вам необхідно підготувати наступний перелік документів на право власності:
- Правовстановлюючий документ,тобто документ, на підставі якого об'єкт належить господарю. Це може бути свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу(міни, дарування), рішення суду або інші документи, передбачені законодавством.
- Технічний паспорт БТІ.
- Паспорт власника (співвласника) або свідоцтво про реєстрацію (виписка або витяг) для юридичної особи.
Для проведення грошової оцінки нерухомості, яка знаходиться в комунальній (державній) власності, потрібні наступні документи:
- Лист від балансоутримувача довільної форми із зазначенням адреси об'єкту, його площі, поверху, майбутнього функціонального використання, а також найменування потенційного орендаря.
- План поверху, де розташовано вбудоване приміщення або технічний паспорт БТІ.
Для проведення грошової оцінки транспортних засобів, в тому числі оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, Вам необхідно підготувати наступний перелік документів на право власності:
- Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
- Паспорт власника. У випадку смерті власника необхідні: свідоцтво про смерть, документ, який підтверджує зв'язок між померлим на спадкоємцем (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, рішення суду тощо), паспорт спадкоємця.
- Фотографії транспортного засобу.